511BCA72M0000CAG
Mfr.Part #
511BCA72M0000CAG
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED; SINGL
Current - Supply (Max) :
23mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package :
Strip
Ratings :
Package / Case :
6-SMD, No Lead
RoHS :
Details
Height - Seated (Max) :
0.043 (1.10mm)
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Voltage - Supply :
3.3V
Width :
2.5 mm
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Packaging :
Cut Tape
Height :
1.1 mm
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Operating Supply Voltage :
3.3 V
Termination Style :
SMD/SMT
Frequency Stability :
±20ppm
Output Format :
Enable/Disable
Length :
3.2 mm
Absolute Pull Range (APR) :
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Load Capacitance :
15 pF
Frequency :
72 MHz
Type :
Differential/Single-Ended
Product Status :
Active
Spread Spectrum Bandwidth :
Datasheets
511BCA72M0000CAG
Skyworks Solutions, Inc. 511BCA72M0000CAG
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD