511BAA100M000BAGR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
511BAA100M000BAGR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Qualification Status :
Not Qualified
Function :
Enable/Disable
Output :
LVDS
Series :
Si511
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Power Supplies :
3.3V
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Supply (Max) :
23mA
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Frequency Stability :
±50ppm
JESD-609 Code :
e4
Mounting Type :
Surface Mount
Supply Voltage :
3.3V
Type :
XO (Standard)
Base Resonator :
Crystal
Factory Lead Time :
6 Weeks
Reach Compliance Code :
Compliant
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Operating Frequency :
100MHz
Voltage - Supply :
3.3V
Number of Terminations :
6
Surface Mount :
yes
Height Seated (Max) :
0.050 1.28mm
Frequency :
100MHz
Datasheets
511BAA100M000BAGR
Skyworks Solutions, Inc. 511BAA100M000BAGR
511BAA100M000BAGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD