511BCA10M0000BAGR
Mfr.Part #
511BCA10M0000BAGR
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC XO 10.0000MHZ LVDS SMD
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency Stability :
±20ppm
Voltage - Supply :
3.3V
Supply Voltage :
3.3V
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
JESD-609 Code :
e4
Current - Supply (Max) :
23mA
Surface Mount :
yes
Number of Terminations :
6
Frequency :
10MHz
Reach Compliance Code :
Compliant
Height Seated (Max) :
0.050 1.28mm
Enable/Disable
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Operating Frequency :
10MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Supplies :
3.3V
Base Resonator :
Crystal
Factory Lead Time :
6 Weeks
RoHS Status :
RoHS Compliant
Type :
XO (Standard)
Qualification Status :
Not Qualified
Datasheets
511BCA10M0000BAGR
Skyworks Solutions, Inc. 511BCA10M0000BAGR
511BCA10M0000BAGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD