511BCA100M000AAGR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
511BCA100M000AAGR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Frequency Stability :
±20ppm
Frequency :
100MHz
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Surface Mount :
yes
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Type :
XO (Standard)
Base Resonator :
Crystal
RoHS Status :
RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Current - Supply (Max) :
23mA
Voltage - Supply :
3.3V
Factory Lead Time :
6 Weeks
Qualification Status :
Not Qualified
Number of Terminations :
6
Output :
LVDS
Series :
Si511
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Supplies :
3.3V
Reach Compliance Code :
Compliant
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Operating Frequency :
100MHz
Function :
Enable/Disable
Supply Voltage :
3.3V