511BBB150M000BAG
Mfr.Part #
511BBB150M000BAG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC XO 150.0000MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Frequency Stability :
±25ppm
Type :
XO (Standard)
Number of Terminations :
6
Factory Lead Time :
6 Weeks
Reach Compliance Code :
Compliant
Frequency :
150MHz
Height Seated (Max) :
0.050 1.28mm
Qualification Status :
Not Qualified
Power Supplies :
3.3V
Surface Mount :
yes
Operating Frequency :
150MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Voltage - Supply :
3.3V
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Packaging :
Strip
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
23mA
Output :
LVDS
Supply Voltage :
3.3V