511BBA27M0000AAGR
Mfr.Part #
511BBA27M0000AAGR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC XO 27.0000MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Supply Voltage :
3.3V
Power Supplies :
3.3V
Frequency :
27MHz
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Frequency Stability :
±25ppm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
6
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Type :
XO (Standard)
Operating Frequency :
27MHz
Factory Lead Time :
6 Weeks
Series :
Si511
Function :
Enable/Disable
Reach Compliance Code :
Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e4
Current - Supply (Max) :
23mA
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Qualification Status :
Not Qualified
RoHS Status :
RoHS Compliant
Output :
LVDS
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Supply :
3.3V
Surface Mount :
yes
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Datasheets
511BBA27M0000AAGR
Skyworks Solutions, Inc. 511BBA27M0000AAGR
511BBA27M0000AAGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD