511BBA100M000BAGR
Mfr.Part #
511BBA100M000BAGR
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVDS SMD
Oscillators
Number of Pins :
6
Load Capacitance :
15pF
Frequency :
100MHz
Frequency Stability :
±25ppm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
Si511
Qualification Status :
Not Qualified
RoHS Status :
RoHS Compliant
Output :
LVDS
Number of Terminations :
6
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Supply Voltage :
3.3V
Factory Lead Time :
6 Weeks
Mount :
Surface Mount
Max Duty Cycle :
52 %
Weight :
50.008559mg
Height :
1.27mm
Type :
XO (Standard)
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Operating Frequency :
100MHz
Published :
Height Seated (Max) :
0.050 1.28mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Function :
Enable/Disable
Supply Voltage :
3.3V
Voltage - Supply :
3.3V