511BAA8M19200BAG
Mfr.Part #
511BAA8M19200BAG
Description
XTAL OSC XO 8.1920MHZ LVDS SMD
Height Seated (Max) :
0.050 1.28mm
Voltage - Supply :
3.3V
Frequency Stability :
±50ppm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Strip
Current - Supply (Max) :
23mA
Frequency :
8.192MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Datasheets
511BAA8M19200BAG
Skyworks Solutions, Inc. 511BAA8M19200BAG
511BAA8M19200BAG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD