511BAA40M0786AAG
Mfr.Part #
511BAA40M0786AAG
Description
XTAL OSC XO 40.0786MHZ LVDS SMD
6-SMD, No Lead
Reach Compliance Code :
Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Function :
Enable/Disable
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Voltage - Supply :
3.3V
Output :
LVDS
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Symmetry-Max :
52/48%
Frequency :
40.0786MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Fall Time-Max :
0.8ns
Current - Supply (Max) :
23mA
Operating Frequency :
40.0786MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency Stability :
±50ppm
Surface Mount :
yes
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Supply Voltage :
3.3V