510D226M035BB3D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
510D226M035BB3D
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
Radial, Can
Datasheet
Download
Description
CAP ALUM 22UF 20% 35V RADIAL
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Aluminum Electrolytic Capacitors
Voltage - Rated :
35V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±20%
Lead Spacing :
0.138 3.50mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Polarity :
Polar
Mounting Type :
Through Hole
Min Operating Temperature :
-40°C
Size / Dimension :
0.335Dia 8.50mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Life (Hours) :
2000 hours
Max Operating Temperature :
105°C
Packaging :
Bulk
Capacitance :
22µF
Lead Pitch :
3.5052mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.638 16.20mm
Series :
510D
Mount :
Through Hole
Factory Lead Time :
15 Weeks
Polarization :
Polar
Package / Case :
Radial, Can
Datasheets
510D226M035BB3D
510D 22μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.335Dia 8.50mm -40°C~105°C Polar 3.5052mm Radial, Can