50MS50.1MEFCTZ4X5
Mfr.Part #
50MS50.1MEFCTZ4X5
Description
CAP ALUM 0.1UF 20% 50V RADIAL
Lead Spacing :
0.059 1.50mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.256 6.50mm
Size / Dimension :
0.157Dia 4.00mm
Lead Pitch :
1.4986mm
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 85°C
Capacitance :
0.1μF
Packaging :
Tape and Box (TB)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Series :
MS5
Tolerance :
±20%
Datasheets
50MS50.1MEFCTZ4X5
Rubycon 50MS50.1MEFCTZ4X5
MS5 0.1μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 0.157Dia 4.00mm -40°C~85°C Polar 1.4986mm Radial, Can