50642-1284EBLF
Mfr.Part #
50642-1284EBLF
Description
CONN RCPT HD 284POS PCB
Length :
199.44mm
Orientation :
RIGHT ANGLE
Color :
Depth :
21.9mm
Packaging :
Tube
Housing Color :
Black
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Positions :
284
Feature :
Mating Guide
Contact Finish :
Gold or Gold, GXT™
Number of Columns :
71
Number of Rows :
4
Connector Style :
High Density (HDC, HDI, HPC)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Contact Plating :
Tin
Contact Material :
Copper
Series :
HPC™
Pitch :
0.100 2.54mm