504M06QE100
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
504M06QE100
Manufacturer
Quantic™ Paktron
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
FILTER 100OHM 0.5UF 600V RADIAL
Stock
800
In Stock :
800
Manufacturer :
Quantic™ Paktron
Product Category :
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100Ohm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Capacitance :
500nF
Resistance :
100Ohm
Lead Pitch :
30.5mm
Tolerance :
20%
Size / Dimension :
1.449Lx0.591W 36.80mmx15.00mm
Resistance - Channel (Ω) :
100
Depth :
15mm
Published :
2013
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Channels :
1
Mount :
Through Hole
Dielectric Material :
Polyester
Packaging :
Bulk
Applications :
GENERAL PURPOSE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
0.921 23.40mm
Voltage - Rated AC :
250V
Operating Temperature :
-55°C~85°C
ESD Protection :
No
Dielectric :
PET
Type :
Low Pass
Voltage - Rated DC :
600V
Voltage :
600V
Values :
R = 100 Ω, C = 0.5μF
Filter Order :
1st
Mounting Type :
Through Hole
REACH SVHC :
No SVHC
Series :
Quencharc®
Package / Case :
Radial
Datasheets
504M06QE100
Introducing EMI/RFI Filters (LC, RC Networks) Quantic™ Paktron 504M06QE100 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Channels:1, Operating Temperature:-55°C~85°C, Type:Low Pass, Voltage:600V, Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Radial, 504M06QE100 pinout, 504M06QE100 datasheet PDF, 504M06QE100 amp .Beyond EMI/RFI Filters (LC, RC Networks) Quantic™ Paktron 504M06QE100 ,we also offer NFL18ST507X1C3D, NFE31PT222Z1E9L, NFL18ST506H1A3D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Quantic™ Paktron 504M06QE100
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAPACITOR MLP 0.47UF 250V RADIAL
    CAPACITOR MLP 0.22UF 100V RADIAL
    CAPACITOR MLP 0.1UF 250V RADIAL
    CAPACITOR MLP 0.33UF 250V RADIAL
    CAPACITOR MLP 0.47UF 100V RADIAL