500U12B100KT4W
Mfr.Part #
500U12B100KT4W
Manufacturer
Johanson Dielectrics, Inc.
Package / Case
Nonstandard SMD
Description
CAP CER 10PF 50V SMD
Manufacturer :
Johanson Dielectrics, Inc.
Product Category :
Ceramic Capacitors
Package / Case :
Nonstandard SMD
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Thickness (Max) :
0.008 0.20mm
Tolerance :
±10%
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Feature :
High Q, Low Loss, Bonding Mountable, Low Profile, Single Layer
Capacitance :
10pF
Mounting Type :
Surface Mount, SLCC
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.015Lx0.012W 0.38mmx0.30mm
Packaging :
Tray
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
B
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
500U12B100KT4W
Johanson Dielectrics, Inc. 500U12B100KT4W
10pF 50V Ceramic Capacitor ±10% B 0.015Lx0.012W 0.38mmx0.30mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Bonding Mountable, Low Profile, Single Layer Surface Mount, SLCC Nonstandard SMD