500R07S7R5BV4T
Mfr.Part #
500R07S7R5BV4T
Description
CAP CER 7.5PF 50V NP0 0402
Published :
Number of Pins :
2
Width :
508μm
Tolerance :
±0.1pF
Max Operating Temperature :
125°C
Thickness (Max) :
0.024 0.61mm
Dielectric Material :
Ceramic
Height :
609.6μm
REACH SVHC :
Unknown
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
7 Weeks
Size / Dimension :
0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm
Capacitance :
7.5pF
Length :
1.016mm
Voltage - Rated :
50V
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
50V
Case Code (Metric) :
Datasheets
500R07S7R5BV4T
Johanson Technology 500R07S7R5BV4T
S 7.5pF 50V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)