500R07S4R3CV4T
Mfr.Part #
500R07S4R3CV4T
Description
CAP CER 4.3PF 50V C0G/NP0 0402
Height :
640μm
Width :
508μm
Capacitance :
4.3pF
Voltage - Rated DC :
50V
Length :
1.02mm
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.25pF
Factory Lead Time :
7 Weeks
Thickness (Max) :
0.024 0.61mm
Datasheets
500R07S4R3CV4T
Johanson Technology 500R07S4R3CV4T
S 4.3pF 50V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)