500R07S130FV4T
Mfr.Part #
500R07S130FV4T
Description
CAP CER 13PF 50V NP0 0402
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
13pF
Voltage - Rated DC :
50V
Length :
1.016mm
Factory Lead Time :
7 Weeks
Published :
Voltage - Rated :
50V
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm
Thickness (Max) :
0.024 0.61mm
Width :
508μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Case Code (Metric) :
Datasheets
500R07S130FV4T
Johanson Technology 500R07S130FV4T
S 13pF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)