500D336M200FK2
Mfr.Part #
500D336M200FK2
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
Axial, Can
Description
CAP ALUM 33UF 20% 200V AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Bulk
Max Operating Temperature :
85°C
Life (Hours) :
2000 hours
Voltage - Rated :
200V
Capacitance :
33μF
Series :
500D
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Package / Case :
Axial, Can
Min Operating Temperature :
-40°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.492Diax1.752L 12.50mmx44.50mm
Published :
Factory Lead Time :
15 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Mounting Type :
Through Hole
Voltage - Rated DC :
200V
Mount :
Through Hole
Tolerance :
±20%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
Axial
Length :
44.5008mm
Datasheets
500D336M200FK2
Vishay / Sprague 500D336M200FK2
500D 33μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.492Diax1.752L 12.50mmx44.50mm -40°C~85°C Axial, Can