5001FAC100M0000BBIR
Mfr.Part #
5001FAC100M0000BBIR
Manufacturer
Aeonsemi Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
All silicon oscillator - 3.3V/2.
Manufacturer :
Aeonsemi Inc.
Product Category :
Oscillators
Series :
Arcadium™ AS5001
Frequency :
100 MHz
Spread Spectrum Bandwidth :
Current - Supply (Disable) (Max) :
2mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Ratings :
Voltage - Supply :
1.8V, 2.5V, 3.3V
Function :
Standby (Power Down)
Current - Supply (Max) :
70mA
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Product Status :
Active
Output :
HCSL
Package :
Tape and Reel (TR)
Type :
XO (Standard)
Base Resonator :
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency Stability :
±50ppm
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)