4P050F35CST
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
4P050F35CST
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
HC-49/US
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 5.0000MHZ SERIES SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Crystals
Physical Dimension :
L13.0XB4.95XH5.2 (mm)/L0.512XB0.195XH0.205 (inch)
Operating Frequency :
25MHz
Operating Mode :
Fundamental
Published :
Frequency Stability :
±50ppm
Type :
MHz Crystal
Mounting Type :
Surface Mount
Additional Feature :
AT-CUT; TR, 13 INCH
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80Ohm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Load Capacitance :
Series
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
HC-49/US
Surface Mount :
yes
Series :
ATSSM4P
Drive Level :
100 µW
Size / Dimension :
0.512Lx0.191W 13.00mmx4.85mm
Height Seated (Max) :
0.205 5.20mm
HTS Code :
Frequency :
5MHz
Frequency Tolerance :
±30ppm