4HF500000Z4BACUGI
Mfr.Part #
4HF500000Z4BACUGI
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
MEMS OSC XO 500.0000MHZ LVDS SMD
Oscillators
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Series :
4HF
Current - Supply (Disable) (Max) :
Reach Compliance Code :
Compliant
Packaging :
Tray
Mounting Feature :
Surface Mount
Current - Supply (Max) :
100mA (Typ)
HTS Code :
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; DIFFERENTIAL OUTPUT; TUBE
Output :
LVDS
Ratings :
Frequency :
500MHz
Supply Voltage :
2.5V
Type :
XO (Standard)
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Operating Frequency :
500MHz
Voltage - Supply :
2.5V
Package / Case :
6-SMD, No Lead
yes
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Oscillator Type :
LVDS
Frequency Stability :
50%
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Operating Temperature (Max) :
85°C
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 0.85mm