4HF212500Z4AACUGI
Mfr.Part #
4HF212500Z4AACUGI
Package / Case
SMD/SMT
Description
MEMS OSC XO 212.5000MHZ LVDS SMD
Oscillators
ECCN Code :
EAR99
Number of Pins :
6
Operating Supply Voltage :
3.3V
Max Supply Current :
105mA
Voltage - Supply :
3.3V
Radiation Hardening :
No
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Max Operating Temperature :
85°C
Current - Supply (Max) :
Pbfree Code :
yes
Output :
LVDS
Load Capacitance :
2pF
Package / Case :
SMD/SMT
Current - Supply (Disable) (Max) :
Mount :
Surface Mount
Min Operating Temperature :
-40°C
Symmetry-Max :
52/48%
RoHS Status :
RoHS Compliant
Base Resonator :
MEMS
Frequency :
212.5MHz
Height :
889μm
Supply Voltage :
3.3V
Series :
4HF
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TUBE
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
HTS Code :
Lead Free :
Lead Free
Max Supply Voltage :
3.63V
Oscillator Type :
LVDS
Operating Frequency :
212.5MHz
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 0.9mm
Packaging :
Bulk
Min Supply Voltage :
2.97V
Ratings :
Frequency Stability :
50 PPM
Type :
XO (Standard)
Number of Terminations :
6
Thickness :
900μm
Function :
Enable/Disable
Width :
5mm
Length :
7mm