4HF212500Z3BACTGI8
Mfr.Part #
4HF212500Z3BACTGI8
Description
MEMS OSC XO 212.5000MHZ LVPECL
Enable/Disable
Ratings :
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Surface Mount :
yes
Supply Voltage :
2.5V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Operating Frequency :
212.5MHz
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TR
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 0.9mm
Frequency Stability :
50%
HTS Code :
Mounting Feature :
Surface Mount
Supply Voltage-Max (Vsup) :
2.625V
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Oscillator Type :
LVPECL
Current - Supply (Disable) (Max) :
Symmetry-Max :
52/48%
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Current - Supply (Max) :
Size / Dimension :
0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)
ECCN Code :
EAR99
Reach Compliance Code :
Compliant
XO (Standard)
Supply Voltage-Min (Vsup) :
2.375V
Voltage - Supply :
2.5V
Mounting Type :
Output Load :
2 pF
Base Resonator :
MEMS
Frequency :
212.5MHz
Operating Temperature (Max) :
85°C