4607M-901-331LF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
4607M-901-331LF
Manufacturer
Bourns, Inc.
Package / Case
7-SIP
Datasheet
Download
Description
CAP ARRAY 330PF 50V X7R 7SIP
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Capacitor Networks, Arrays
Number of Functions :
1
Capacitor Type :
ARRAY/NETWORK CAPACITOR
Temperature Characteristics Code :
X7R
Lead Diameter :
508 µm
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated :
50V
Number of Terminations :
7
Temperature Coefficient :
X7R
Number of Elements :
6
Mount :
Through Hole
Package / Case :
7-SIP
Circuit Type :
Bussed
Series :
900
HTS Code :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Pbfree Code :
yes
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±20%
Number of Capacitors :
6
ECCN Code :
EAR99
Mounting Type :
Through Hole
Max Operating Temperature :
125°C
Depth :
3.81mm
Capacitance :
330pF
Terminal Shape :
Flat
JESD-609 Code :
e3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SIP
Size / Dimension :
0.701Lx0.150W 17.80mmx3.81mm
Terminal Pitch :
2.54mm
Base Part Number :
4607M
Height Seated (Max) :
0.200 5.08mm
Dielectric Material :
Ceramic
Number of Pins :
7
Datasheets
4607M-901-331LF
900 Series 330pF ±20% 7 Terminations X7R 7-SIP Tin (Sn) Ceramic Through Hole