450MXK680MEFCSN35X40
Mfr.Part #
450MXK680MEFCSN35X40
Description
CAP ALUM 680UF 20% 450V SNAP
Stock
800
In Stock :
800
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Ripple Current @ Low Frequency :
2.16A @ 120Hz
Lifetime @ Temp :
3000 Hrs @ 105°C
Packaging :
Tray
Capacitance :
680μF
Size / Dimension :
1.378Dia 35.00mm
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
46 Weeks
Voltage - Rated :
450V
Ripple Current @ High Frequency :
3.024A @ 10kHz
Series :
MXK
Height Seated (Max) :
1.654 42.00mm
Rubycon 450MXK680MEFCSN35X40
MXK 680μF Capacitor ±20% Tray Through Hole 1.378Dia 35.00mm -25°C~105°C Polar Radial, Can - Snap-In