450KXW22MEFC10X35
Mfr.Part #
450KXW22MEFC10X35
Description
CAP ALUM 22UF 20% 450V RADIAL
Factory Lead Time :
18 Weeks
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Lead Pitch :
5.0038mm
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
Packaging :
Bulk
Pbfree Code :
yes
Ripple Current :
210mA
Series :
KXW
Height Seated (Max) :
1.457 37.00mm
Height :
35mm
Diameter :
10mm
Capacitance :
22µF
Life (Hours) :
2000 hours
Published :
Ripple Current @ High Frequency :
315mA @ 10kHz
Voltage - Rated DC :
450V
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Tolerance :
±20%
Ripple Current @ Low Frequency :
210mA @ 120Hz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
450KXW22MEFC10X35
Rubycon 450KXW22MEFC10X35
KXW 22μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 210mA 0.394Dia 10.00mm -25°C~105°C Polar 5.0038mm Radial, Can