445I35A16M00000
Mfr.Part #
445I35A16M00000
Description
CRYSTAL 16.0000MHZ 10PF SMD
yes
Additional Feature :
AT-CUT CRYSTAL; TAPE AND REEL
Frequency :
16MHz
Operating Frequency :
16MHz
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Load Capacitance :
10pF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40Ohm
JESD-609 Code :
e4
Frequency Tolerance :
±30ppm
Frequency Stability :
±50ppm
yes
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.053 1.35mm