445I32B20M00000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
445I32B20M00000
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
2-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 13PF SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Crystals
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Operating Frequency :
20MHz
Physical Dimension :
L5.0XB3.2XH1.35 (mm)/L0.197XB0.126XH0.053 (inch)
JESD-609 Code :
e4
Factory Lead Time :
12 Weeks
RoHS Status :
RoHS Compliant
Surface Mount :
yes
Operating Mode :
Fundamental
Frequency Stability :
±20ppm
Series :
445
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Drive Level :
10 µW
Published :
Load Capacitance :
13pF
Frequency Tolerance :
±30ppm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40Ohm
Height Seated (Max) :
0.053 1.35mm
Additional Feature :
AT-CUT; TR, 7 INCH
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Package / Case :
2-SMD, No Lead
HTS Code :
Type :
MHz Crystal
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency :
20MHz