445I25C24M00000
Mfr.Part #
445I25C24M00000
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 16PF SMD
Crystals
Operating Frequency :
24MHz
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
HTS Code :
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Factory Lead Time :
12 Weeks
Series :
445
Drive Level :
10 µW
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Published :
Operating Mode :
Fundamental
Mounting Type :
Surface Mount
Physical Dimension :
L5.0XB3.2XH1.35 (mm)/L0.197XB0.126XH0.053 (inch)
Surface Mount :
yes
Frequency :
24MHz
Load Capacitance :
16pF
Frequency Stability :
±50ppm
Type :
MHz Crystal
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e4
Height Seated (Max) :
0.053 1.35mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency Tolerance :
±20ppm
Additional Feature :
AT-CUT; TR, 7 INCH
Operating Temperature :
-40°C~85°C