445I23F20M00000
Mfr.Part #
445I23F20M00000
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 24PF SMD
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Type :
MHz Crystal
Frequency Stability :
±30ppm
Physical Dimension :
L5.0XB3.2XH1.35 (mm)/L0.197XB0.126XH0.053 (inch)
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Load Capacitance :
24pF
Frequency Tolerance :
±20ppm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Additional Feature :
AT-CUT; TR, 7 INCH
Frequency :
20MHz
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40Ohm
Height Seated (Max) :
0.053 1.35mm
Operating Frequency :
20MHz