445C3XE13M00000
Mfr.Part #
445C3XE13M00000
Description
CRYSTAL 13.0000MHZ 20PF SMD
Frequency Stability :
±15ppm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50Ohm
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Mounting Type :
Surface Mount
Additional Feature :
AT-CUT; TR, 7 INCH
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Physical Dimension :
L5.0XB3.2XH1.35 (mm)/L0.197XB0.126XH0.053 (inch)
Series :
445
Type :
MHz Crystal
Operating Frequency :
13MHz
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height Seated (Max) :
0.053 1.35mm
Frequency :
13MHz
Load Capacitance :
20pF