445C35H25M00000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
445C35H25M00000
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
2-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 32PF SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Crystals
RoHS Status :
RoHS Compliant
Load Capacitance :
32pF
JESD-609 Code :
e4
Physical Dimension :
L5.0XB3.2XH1.35 (mm)/L0.197XB0.126XH0.053 (inch)
Operating Frequency :
25MHz
Factory Lead Time :
12 Weeks
Drive Level :
10 µW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Series :
445
Operating Mode :
Fundamental
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Published :
HTS Code :
Frequency Stability :
±50ppm
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Type :
MHz Crystal
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.053 1.35mm
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency Tolerance :
±30ppm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40Ohm
Surface Mount :
yes
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Frequency :
25MHz