445C35E27M00000
Mfr.Part #
445C35E27M00000
Description
CRYSTAL 27.0000MHZ 20PF SMD
Crystals
Pbfree Code :
Operating Frequency :
27MHz
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40Ohm
Height Seated (Max) :
0.053 1.35mm
HTS Code :
Frequency :
27MHz
Operating Temperature :
-20°C~70°C
2-SMD, No Lead
Physical Dimension :
L5.0XB3.2XH1.35 (mm)/L0.197XB0.126XH0.053 (inch)
Series :
445
Operating Mode :
Fundamental
Additional Feature :
AT-CUT; TR, 7 INCH
Load Capacitance :
20pF
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Frequency Stability :
±50ppm