445C35C30M00000
Mfr.Part #
445C35C30M00000
Description
CRYSTAL 30.0000MHZ 16PF SMD
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Physical Dimension :
L5.0XB3.2XH1.35 (mm)/L0.197XB0.126XH0.053 (inch)
Operating Frequency :
30MHz
Load Capacitance :
16pF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
30Ohm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency :
30MHz
Height Seated (Max) :
0.053 1.35mm
Additional Feature :
AT-CUT CRYSTAL; TAPE AND REEL
JESD-609 Code :
e4
Operating Mode :
Fundamental
Pbfree Code :
Operating Temperature :
-20°C~70°C