445C32A27M00000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
445C32A27M00000
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
2-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 27.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Crystals
Frequency :
27MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.053 1.35mm
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e4
Published :
Frequency Stability :
±20ppm
Series :
445
Type :
MHz Crystal
Mounting Type :
Surface Mount
Surface Mount :
yes
Load Capacitance :
10pF
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Additional Feature :
AT-CUT; TR, 7 INCH
Operating Frequency :
27MHz
Operating Mode :
Fundamental
Physical Dimension :
L5.0XB3.2XH1.35 (mm)/L0.197XB0.126XH0.053 (inch)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40Ohm
Drive Level :
10 µW
HTS Code :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Frequency Tolerance :
±30ppm
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm