445C25C24M00000
Mfr.Part #
445C25C24M00000
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 16PF SMD
Frequency :
24MHz
HTS Code :
Mounting Type :
Surface Mount
Physical Dimension :
L5.0XB3.2XH1.35 (mm)/L0.197XB0.126XH0.053 (inch)
Operating Frequency :
24MHz
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Series :
445
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
AT-CUT; TR, 7 INCH
Load Capacitance :
16pF
Operating Mode :
Fundamental
Frequency Stability :
±50ppm
Height Seated (Max) :
0.053 1.35mm
Frequency Tolerance :
±20ppm