445C22H27M00000
Mfr.Part #
445C22H27M00000
Description
CRYSTAL 27.0000MHZ 32PF SMD
10 µW
Operating Mode :
Fundamental
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Additional Feature :
AT-CUT; TR, 7 INCH
Physical Dimension :
L5.0XB3.2XH1.35 (mm)/L0.197XB0.126XH0.053 (inch)
HTS Code :
Mounting Type :
1 (Unlimited)
Published :
Frequency :
27MHz
Operating Frequency :
27MHz
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Frequency Stability :
±20ppm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Series :
445
Height Seated (Max) :
0.053 1.35mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40Ohm
Load Capacitance :
32pF