445A3XK27M00000
Mfr.Part #
445A3XK27M00000
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
2-SMD, No Lead
Description
CRYSTAL 27.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Crystals
Frequency Stability :
±15ppm
Series :
445
Published :
JESD-609 Code :
e4
Frequency Tolerance :
±30ppm
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Additional Feature :
AT-CUT; TR, 7 INCH
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Height Seated (Max) :
0.053 1.35mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Surface Mount :
yes
Frequency :
27MHz
Physical Dimension :
L5.0XB3.2XH1.35 (mm)/L0.197XB0.126XH0.053 (inch)
HTS Code :
Operating Temperature :
-10°C~60°C
Load Capacitance :
8pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Frequency :
27MHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Type :
MHz Crystal
Drive Level :
10 µW
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40Ohm
Operating Mode :
Fundamental
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm