445A3XD27M00000
Mfr.Part #
445A3XD27M00000
Description
CRYSTAL 27.0000MHZ 18PF SMD
Frequency Stability :
±15ppm
Operating Frequency :
27MHz
Published :
HTS Code :
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height Seated (Max) :
0.053 1.35mm
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Load Capacitance :
18pF
Operating Temperature :
-10°C~60°C
Frequency :
27MHz