445A35S20M00000
Mfr.Part #
445A35S20M00000
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ SERIES SMD
Crystals
Operating Mode :
Fundamental
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Operating Temperature :
-10°C~60°C
JESD-609 Code :
e4
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40Ohm
Additional Feature :
AT-CUT; TR, 7 INCH
Type :
MHz Crystal
Height Seated (Max) :
0.053 1.35mm
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency :
20MHz
Operating Frequency :
20MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
445
Frequency Tolerance :
±30ppm