445A35K16M00000
Mfr.Part #
445A35K16M00000
Description
CRYSTAL 16.0000MHZ 8PF SMD
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Additional Feature :
AT-CUT CRYSTAL; TAPE AND REEL
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40Ohm
Published :
Frequency Stability :
±50ppm
Operating Temperature :
-10°C~60°C
Frequency :
16MHz
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.053 1.35mm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Load Capacitance :
8pF