445A31A20M00000
Mfr.Part #
445A31A20M00000
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 10PF SMD
Frequency Stability :
±10ppm
Additional Feature :
AT-CUT; TR, 7 INCH
Operating Temperature :
-10°C~60°C
Operating Frequency :
20MHz
Published :
Operating Mode :
Fundamental
Height Seated (Max) :
0.053 1.35mm
Frequency :
20MHz
RoHS Compliant
Frequency Tolerance :
±30ppm
Physical Dimension :
L5.0XB3.2XH1.35 (mm)/L0.197XB0.126XH0.053 (inch)
JESD-609 Code :
e4
Type :
MHz Crystal
Load Capacitance :
10pF
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40Ohm