445A31A13M00000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
445A31A13M00000
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
2-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 13.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Crystals
Factory Lead Time :
12 Weeks
Frequency Stability :
±10ppm
Physical Dimension :
L5.0XB3.2XH1.35 (mm)/L0.197XB0.126XH0.053 (inch)
Frequency :
13MHz
Frequency Tolerance :
±30ppm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50Ohm
Published :
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Drive Level :
10 µW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
HTS Code :
JESD-609 Code :
e4
Load Capacitance :
10pF
Operating Frequency :
13MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Surface Mount :
yes
Operating Temperature :
-10°C~60°C
Additional Feature :
AT-CUT; TR, 7 INCH
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
RoHS Status :
RoHS Compliant
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
445
Height Seated (Max) :
0.053 1.35mm