445A2XH24M00000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
445A2XH24M00000
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
2-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 32PF SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Crystals
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Type :
MHz Crystal
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40Ohm
Series :
445
HTS Code :
JESD-609 Code :
e4
Drive Level :
10 µW
Additional Feature :
AT-CUT; TR, 7 INCH
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Pbfree Code :
yes
Operating Mode :
Fundamental
Surface Mount :
yes
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Physical Dimension :
L5.0XB3.2XH1.35 (mm)/L0.197XB0.126XH0.053 (inch)
Load Capacitance :
32pF
Frequency :
24MHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature :
-10°C~60°C
Published :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Operating Frequency :
24MHz
Frequency Tolerance :
±20ppm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.053 1.35mm
Frequency Stability :
±15ppm