425F37B016M0000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
425F37B016M0000
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 16.0000MHZ 13PF SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Crystals
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Physical Dimension :
L2.5XB2.0XH0.65 (mm)/L0.098XB0.079XH0.026 (inch)
Load Capacitance :
13pF
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency Stability :
±30ppm
Operating Mode :
Fundamental
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100Ohm
Package / Case :
4-SMD, No Lead
HTS Code :
Additional Feature :
Tape and Reel
Published :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency :
16MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Surface Mount :
yes
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Frequency :
16MHz