4215PA51H04800
Mfr.Part #
4215PA51H04800
Description
GK NICU PTAFG PU V0 REC
Height :
0.039 1.00mm
Attachment Method :
Adhesive
Length :
48.000 121.92cm
Material :
Polyurethane Foam, Nickel-Copper Taffeta (NI/CU)
Storage/Refrigeration Temperature :
73°F 23°C
Thickness :
1.016mm
Width :
0.276 7.00mm
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Series :
51H
Datasheets
4215PA51H04800
Fabric Over Foam 0.276 7.00mm 48.000 121.92cm 0.039 1.00mm 51H Polyurethane Foam, Nickel-Copper Taffeta (NI/CU) 1.016mm Rectangle
4215PA51H04800 Overview
4215PA51H04800 Features
Fabric Over Foam
51H series
4215PA51H04800 Applications
There are a lot of Laird Technologies EMI
4215PA51H04800 RFI and EMI Contacts applications.
  • Utility Energy
  • Smart Energy
  • Thermostats
  • Smart Meters
  • Digital Remote
    CONN SHIELDING FOR DB15
    FILTER BLOCK 9 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 15 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 25 POS D-SUB
    PRE-LOADED SPRING FINGER 2.15MM