4215AB51K01800
Mfr.Part #
4215AB51K01800
Description
GK NICU NRS PU V0 REC
Width :
0.276 7.00mm
Storage/Refrigeration Temperature :
73°F 23°C
Material :
Polyurethane Foam, Nickel-Copper Polyester (NI/CU)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
18.000 457.20mm
Thickness :
1.016mm
Height :
0.039 1.00mm
Series :
51K
Datasheets
4215AB51K01800
Fabric Over Foam 0.276 7.00mm 18.000 457.20mm 0.039 1.00mm 51K Polyurethane Foam, Nickel-Copper Polyester (NI/CU) 1.016mm Rectangle
4215AB51K01800 Overview
4215AB51K01800 Features
Fabric Over Foam
51K series
4215AB51K01800 Applications
There are a lot of Laird Technologies EMI
4215AB51K01800 RFI and EMI Contacts applications.
  • Power Amplifier
  • Low Noise Amplifier
  • Power management
  • Internet of Things
    CONN SHIELDING FOR DB15
    FILTER BLOCK 9 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 15 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 25 POS D-SUB
    PRE-LOADED SPRING FINGER 2.15MM