416F40613ATT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
416F40613ATT
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 40.6100MHZ 6PF SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Crystals
Drive Level :
10 µW
Operating Frequency :
40.61MHz
Operating Temperature :
-10°C~60°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
HTS Code :
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Surface Mount :
yes
Mounting Type :
Surface Mount
Published :
Pbfree Code :
yes
Series :
416
Operating Mode :
Fundamental
Height Seated (Max) :
0.018 0.45mm
Frequency Stability :
±30ppm
JESD-609 Code :
e4
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency Tolerance :
±10ppm
Frequency :
40.61MHz