416F40613AAT
Mfr.Part #
416F40613AAT
Description
CRYSTAL 40.6100MHZ 10PF SMD
Crystals
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Physical Dimension :
L1.6XB1.2XH0.35 (mm)/L0.063XB0.047XH0.014 (inch)
Operating Mode :
Fundamental
Package / Case :
4-SMD, No Lead
JESD-609 Code :
e4
Load Capacitance :
10pF
Pbfree Code :
yes
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohm
Frequency Stability :
±30ppm
Additional Feature :
AT-CUT; TR, 7 INCH
HTS Code :
Operating Temperature :
-10°C~60°C
Operating Frequency :
40.61MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
Frequency :
40.61MHz
Frequency Tolerance :
±10ppm
Height Seated (Max) :
0.018 0.45mm