416F40611ALR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
416F40611ALR
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 40.6100MHZ 12PF SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohm
Frequency :
40.61MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Frequency Stability :
±10ppm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Series :
416
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Mode :
Fundamental
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.018 0.45mm
Type :
MHz Crystal
Operating Temperature :
-10°C~60°C
Load Capacitance :
12pF